Címlap      Fórum   Versek   Galéria    Biblia   Idézetek Rosszcsont Indiánnapló
Keresés »

Bejelentkezés
Név:
Jelszó:

» Elfelejtetted a jelszavad?
» Regisztráció

Tartalom
  Gondolatok
» Fórum
  Versek
  Galéria
  Biblia
  Idézetek
  Rosszcsont naplója
  Indiánnapló
  Keresés
  Linkgyűjtemény
  Közvélemény
  Alkotók
  Regisztráció
  Jelszóküldés
  Impresszum
  Bannercsere

RSS feed Tartalom RSS
  Fórum RSS feedFórum RSS
Idézetek »
Szembe-fordított tükrök

Örömöm sokszorozódjék a te örömödben.
Hiányosságom váljék jósággá benned.

Egyetlen parancs van, a többi csak tanács: igyekezz úgy érezni,
gondolkozni, cselekedni, hogy mindennek javára legyél.
Egyetlen ismeret van, a többi csak toldás: Alattad a föld, fölötted
az ég, benned a létra.

Az igazság nem mondatokban rejlik, hanem a torzítatlan létezésben.
Az öröklét nem az időben rejlik, hanem az összhang állapotában.
(Weöres Sándor: A teljesség felé)
Enveco Free Stat

FÓRUM: Háromszor sikerült legyőznöm a halált

a témát indította: Varazscsok, 2008.04.01. 17:53 - 14 üzenet

főtéma: Rosszcsont naplója

rosszcsont - #23412 - 2009. január 9., péntek - 08:16 - Válasz erre...
Ez elgondolkodtato. Lehet, hogy igazad van. Miert is kellene legyozni. Azert en megis ezt ereztem a szulesnel. Elmesz az elet-hatar mezsgyere, hogy atvegyel egy uj lelket. Majd gondolkozom hatha talalok ra valami megfelelobb szot.
Dixie - #23297 - 2008. november 30., vasárnap - 19:47 - Válasz erre...
na a halá az para. éénis annyiszor legyőztem h csoda h élek. szoktam mondani h a 9 életemből elment 3 a többi megmaradt tarcsiba. de ha igy folytatom elmegy ezis.

hát már mikor megszülettem akkor meghaltam. wagyis majnem. koraszülött woltam wagyis 5 halálos betegséggel születtem. először agywérzést kaptam ezért már életem első 5 percében majdnem utolért a halál. eh de máig híres wok a gyors futásomról. :)
miután az agyvérzést, szívlukasságot és tüdőödémát túléltem, felfedezték nálam a hydrocephalus wagyis a wízfejűség előreheladott státuszát. de azt is túléltem hála istennek és tényleg istennek akihez a szüleim szüntelen imádkoztak h megmentsen. a kórházban "kis csoda" wolt a becenewen és amásodik newen Zoé is ebbből wan.
aztán 8 éwesen kiestem az 1. emeletről és a fejem kishijján totál szétment még mindig wan rajta egy horpadás. azota wolt egy wisszatérő álmom is de az már elmult.

na ennyi elég is mer igyis tulsok :D
azért örülök h élek és hálás is wok érte.
Dixie - #23298 - 2008. november 30., vasárnap - 19:47 - Válasz erre...
na a halá az para. éénis annyiszor legyőztem h csoda h élek. szoktam mondani h a 9 életemből elment 3 a többi megmaradt tarcsiba. de ha igy folytatom elmegy ezis.

hát már mikor megszülettem akkor meghaltam. wagyis majnem. koraszülött woltam wagyis 5 halálos betegséggel születtem. először agywérzést kaptam ezért már életem első 5 percében majdnem utolért a halál. eh de máig híres wok a gyors futásomról. :)
miután az agyvérzést, szívlukasságot és tüdőödémát túléltem, felfedezték nálam a hydrocephalus wagyis a wízfejűség előreheladott státuszát. de azt is túléltem hála istennek és tényleg istennek akihez a szüleim szüntelen imádkoztak h megmentsen. a kórházban "kis csoda" wolt a becenewen és amásodik newen Zoé is ebbből wan.
aztán 8 éwesen kiestem az 1. emeletről és a fejem kishijján totál szétment még mindig wan rajta egy horpadás. azota wolt egy wisszatérő álmom is de az már elmult.

na ennyi elég is mer igyis tulsok :D
azért örülök h élek és hálás is wok érte.
Rege - #23151 - 2008. november 2., vasárnap - 11:45 - Válasz erre...
Ki mondta, hogy a halált le kell gy?zni?
rosszcsont - #22696 - 2008. július 9., szerda - 21:49 - Válasz erre...
Nem kell bocsanatot kerned, tenyleg nem.
Nekem eleg, hogy igy erzed magadban a dolgokat az irasaim olvasasakor.
A gyermekeink nem a mieink. Csak idolegesen vannak nalunk es leetoseget kaptunk ra, hogy felneveljuk oket.
Gratula a negy porontyhoz!
A gyerekek nagyon sok mindent jelentenek, rengeteget!
lapátra v férfi - #22579 - 2008. június 10., kedd - 22:00 - Válasz erre...
Bocsánatkéréssel tartozom.
Így utólag olvasva kicsit durva voltam, meg idegen tollakkal (pontosabban más tollával, -nem idegen) ékeskedtem,, sic.

Valami azért mocorog bennem.
És tudod a lélek nem véletlenűl fúj ahol fúj (hm... Megint ékeskedem)

Ahogy lefotózod írásaidban a valóságot, majd Rosszcsont látásán keresztül én is rosszcsont leszek, úgy érzem ez a valódi.

A széttöredezet "valóságunk", pénz, hitetlenség, kábítószerek stb. (ami a mai életünk "valósága"), helyett ez sokkal inkább létező, valódi.

Nem sok kincsünk van. Talán annyi amit a halálunk után is magunkal viszünk, más kincsünk nincs. Még a gyermekeink sem. Azok is inkább a szeretetre való neveltetésünk talán a legszebb eszközei (nekem négy van), de nem több -ez sem kevés, nem kevés... sőt sok, nagyon sok.
casta - #22574 - 2008. június 9., hétfő - 21:28 - Válasz erre...
Nekem is van egy kislányom. A születése után még sokáig, sőt évekig fájt a csípőm, medencém, valahogy a csontok nem jól kerültek helyükre. Mindegy, a lényeg csak annyi, hogy egy nagyon érdekes nővel beszélgettem egyszer, és említettem neki, hogy van ez a gondom. Azt mondta, hogy ez a születés, szülés és halál, elmúlás témával van kapcsolatban, és itt van szerinte lerendezetlen lelki dolgom. Azt javasolta, nézzek napfelkeltét és naplementét. Kipróbáltam. Főleg a naplemente.. olyan fura érzés. Próbáljátok ki.
Ja, az utóbbi időben nem fáj a csípőm:-)
rosszcsont - #22570 - 2008. június 9., hétfő - 13:49 - Válasz erre...
Igen, szamomra is ugyanoda tartoznak.
Ugyanarra gondoltam, amirol te is irsz. Nem illetlenseg errol irni egy harom gyermekes anyanak szerintem, aki gyermeket szult tudja leginkabb, hogy vegig a 9 honap alatt ott teblabol a halal is. Amazonaszi torzsek is ugy tartjak a terhes no egyik laba a sirban van a masik az eletben. A szulesnel ugyanigy.
Szerencsere nem rettenek meg a valosagtol.
lapátra v férfi - #22548 - 2008. június 7., szombat - 22:17 - Válasz erre...
Nagyon szépen írsz!

De a valódit írd,ne csak igazat.

Tudom illetlenség egy (három) kisbabának örülő anyának ezt mondani, de a születés és a halál úgy együvé tartozik,mint a szerelem és a csalódás. Aki megszületik az meg is fog halni, aki szerelmes az előbb vagy utóbb csalódni fog.

A halál nem rosszab mint az élet, az élet nem jobb mint a halál. Az él jobban aki boldogan tud meghalni.

Minden szépet jót és valóságot kívánok neked!
casta - #22278 - 2008. április 20., vasárnap - 09:38 - Válasz erre...
Olyan jó lenne újra olvasni Tőled.
rosszcsont - #22084 - 2008. április 4., péntek - 11:48 - Válasz erre...
Koszonom!:)
casta - #22075 - 2008. április 3., csütörtök - 23:21 - Válasz erre...
Olvasom az írásaidat.. nagyon jók.. írjál sokat. Így ismeretlenül is minden jót
rosszcsont - #22048 - 2008. április 1., kedd - 19:02 - Válasz erre...
A DEI (Gorog Aramszolgaltatok) sztrajknak is van jo oldala!:))
Varazscsok - #22047 - 2008. április 1., kedd - 17:53 - Válasz erre...
orulok hogy ennyi ev utan a harmadik kis muzsad vegre meghozta az ihletet! Legkozelebb is nyugodtan kapcsold le a villanyt.....varom a folytatast!!
2017. június 22., csütörtök
Friss fórumtémák »
  leszek a muzsad, almajanos (93 · felix44)
  Írj te is verset! (728 · Árvai Emil)
  Ünnep (93 · Árvai Emil)
  Istenes versek, történetek (59 · Árvai Emil)
  Néhány vers és gondolat (1 · Redfield)
  Kezdő írók könyvkiadása (7 · pisch ferenc)
  SOS FELHÍVÁS!!!! (7 · pisch ferenc)
  Szép gondolatok (71 · Árvai Emil)
  Kérés (19 · almajanos)
  Kedvenc versek (180 · Árvai Emil)
  üzenet (2 · pisch ferenc)
  ŐSI HINDU TÖRTÉNETEK (16 · almajanos)
  A remenytelen szerelem meg mindig tart (661 · Blue)
  Feltűntek valakinek a falak? (3 · rosszcsont)
  Számítógépes kérdések, problémák... (295 · DevilGuy94)
  vmi` (1 · Imrecske)
  Apám halála II. (2 · Felleg)
  Nostradamus-jóslatok (22 · cido)
  kezdő íróknak van e esélye verset, vagy reény (1 · pisch ferenc)
  Reménytelen szerelmek vajon miért van ez (2 · remuszba)
új téma létrehozása...

Fórum RSS feedFórum RSS
Copyright © 2001-2004 merengő szerkesztőség · Minden jog fenntartva. · RSS feed
hosted by meselia.hu