Címlap      Fórum   Versek   Galéria    Biblia   Idézetek Rosszcsont Indiánnapló
Keresés »

Bejelentkezés
Név:
Jelszó:

» Elfelejtetted a jelszavad?
» Regisztráció

Tartalom
  Gondolatok
» Fórum
  Versek
  Galéria
  Biblia
  Idézetek
  Rosszcsont naplója
  Indiánnapló
  Keresés
  Linkgyűjtemény
  Közvélemény
  Alkotók
  Regisztráció
  Jelszóküldés
  Impresszum
  Bannercsere

RSS feed Tartalom RSS
  Fórum RSS feedFórum RSS
Idézetek »
Amikor egy lány férjhez megy, felcseréli sok férfi figyelmét egyetlen férfi figyelmetlenségére.
(Helen Rowland)
Enveco Free Stat

FÓRUM: Nostradamus-jóslatok

a témát indította: Középesy G, 2003.05.21. 19:14 - 22 üzenet

főtéma: Egyéb

Megdöbbentő e jóslatok sorozata!

cido - #24557 - 2010. január 27., szerda - 21:18 - Válasz erre...
Kicsit olvasgattam Nostradamusról és - habár kétségtelenül sok a ferdítés - valami szikrát látok a dologban. Pl. ne felejtsük hogy valahogy megszerezte azt a hírnevet, valamit tudnia kellett. Mindenki mást tud, másban tehetséges, miért ne lehetne valakinek képe a jövőről? (szerintem ez azért elég elképzelhető) Valami médium vagy hogynevezzem, persze nem ilyen Uri Geller meg hasonló hatalomhajcsárok.
A pontosságát viszont erősen megkérdőjelezem. Egy ilyen átvitt értelemben írt jóslatba azért elég sok mindent bele sikerül magyarázni, ha nagyon igyekszünk. És sok embert ismerek, akik minden fenntartás nélkül elhisznek hasonlókat (pl.ezt) - na az ilyennek aztán magyarázhatod az elméleteidet, bármit elhisz, csak érdekes legyen!

Egyébként abszolút osztom alex22 véleményét. Ugyebár Isten és fiának létezésével kapcsolatban. Nagy divat elferdíteni a tényeket csakhogy nehezebb legyen eldönteni mi az igazság. De kérdem én, mi értelme ha amúgy is minden ott van fekete-fehéren? A Bibliát viszont már nem értem hol kérdőjelezik, amikor 1001x bebizonyosodott, hogy mikor és nagyjából kik írták. Nem pedig egy 5. századi fantasy regény. (az értelmezés már megint más tészta de nyilván világos melyiket hiszem)

Fölösleges belemagyarázni mindenbe mindenfélét, hogy aztán jól kijelenthessük, hogy hülyeség, azt hiszem. Így Nostradamussal hülyítsék azokat, akiket érdekel az értelmetlen fecsegés arról, amit már amúgy is a tudtunkra adtak.
alex22 - #24513 - 2010. január 1., péntek - 13:59 - Válasz erre...
Sziasztok ti mind hisztek ebben a hülye világvége dologban.
Én nem hiszek benne, de tudom, hogy megtörténik.(Én a Mindenható Istenben hiszek és a fiában a Jézus Krisztusban).
Utána néztem Nostredamus életének és tudjátok ő is hit Istenben és az ő Fiban(Jézusban) sőt még a bibliát is elolvasta, még tanulmányozta is. Fel merül a kérdés, hogy Ő Isten utolsó prófétája, vagy Ördög(Lucifer) első prófétája.
Úgyhogy csak ajánlani tudom hogy ne hidjetek Nostredamusba annyira, hanem az Istenbe hidjetek és a bibliába.(nefelejtsétek el Nostredamus is hit az Istenben és a bibliába).
Ajánlom hogy nézetek bele a bibliába, mert ott van az igazság.

Hidjetek az Istenben és a Fiában mert csak ők képesek megmenteni a világvégétől, mert csak ők adnak örök életet.!!

Na jó azért ide írok egy pár jóslatot:
Máté 24- 6:7 (Jézus az olajfák hegyén elmondja a tanítványainak, hogy miknek kell megtörténie és mik lesznek a jelei az Ő(Jézus) második eljövetelének)
Hallanotok kell majd háborúkról és háborúk híreiről: meglássátok, hogy meg ne rémüljetek, mert mind ezeknek meg kell lenniük.De még nem fejeztem be.
Mert nemzet támad nemzet ellen és ország ország ellen; és lesznek éhezések és döghalálok és földrengések minden felé.
24- 11 : És sok hamis próféta lesz, akik sokakat elhitetnek.

Ezt a jóslatot ne felejtsétek el:János 3 - 16. :
Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát(Jézust) adta, hogy ha valaki hisz Ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

[link]
(ajánlom, hogy nézzétek végig ezt a videót, mert a bibliai próféciákról szól)

Isten áldjon!
( Jézus jön vissza, várod őt, mented az embereket)
mona - #23833 - 2009. május 27., szerda - 17:09 - Válasz erre...
szerintem ez az oldal nagy marhaság...[ [link] ]...

Eleve ezek a szavak : 'Európa totál kikészül' vagy 'Földre beköszönt egy szép kis jégkorszak'...stb.

Ezek akkor marhaságok...Valaki nagyon unatkozott...Amúgy is Nostradamus jóslatai szerint a világ i.sz. 2900 körül jön el.

Hiszek a jóslataiban,és biztosan kitör még egy harmadik világháború , ahogy hallottam '...huszonegyedik század elején várható egy harmadik, közel fél évig tartó világháború...' És hogy ezt versekkel is bizonyítsuk:
"Arab vezér, Mars, Nap, Vénusz az oroszlánban.
Az egyház uralma a tengeren összeroskad,
Perzsia táján közel jó egymillió készen
Bizáncot, Egyiptomot kígyókkal(?) megtámadni."

"Béke közeleg egy oldalról és háború
Soha nem volt szorongatás ilyen nagy,
Sírnak férfiak és asszonyok, ártatlan vér a földön,
És ez lesz Franciaország egész széltében."

"Tűz a levegőégből a királyi épületre,
Midőn a háború fénye alábbhanyatlik,,
Hét hónap nagy háború, gonosz emberek halála,
Rouen, Evreux a királynak nem fog hiányozni."

Én azt mondom ne találgassunk...Örüljünk a mostani életünknek,ki tudja,mi lesz velünk holnap...
medvejanos - #23385 - 2008. december 31., szerda - 11:10 - Válasz erre...
Szegecs próbálok valami választ adni a te írásodra, aminek lehet nincs alapjba és bárcsak úgy lenne, hogy ne történjen meg a III. világháborús jóslat.

Szétnézve megjósolta az India és Pakisztán közti ellentvetést amit a világháború egy kezdeti kibontakozású szakaszának nevezett és ezek megtörténtek nem is olyan régen ebben az évben...

De lényegében arra akartam választa adni, hogy azt írta 2005-ben az első ember a Marson.
Ezt értelmezhetjük többféle képpen is:
Lehet, hogy konkrétan emberre gondolt, de lehet, hogy csak valami szerkezetre amit az emberek küldtek a Marsra és mint jóltudjuk ez megtörtént, sőt az is lehet, hogy már ember is járt a Marson csak mint sokminden mást ezt is titokban tartják...

Üdv
gemini - #23317 - 2008. december 12., péntek - 17:50 - Válasz erre...
sziasztok szeretném ezt az oldalt ajánlani nektek:
www.os-kozosseg.eoldal.hu
fittyfiritty - #23315 - 2008. december 12., péntek - 12:15 - Válasz erre...
Itt találtam valamit, kukucskáljatok bele:
http://www.mp3portal.hu/viewtopic.php?f=49&t=16627
Szegecs0012 - #22833 - 2008. agusztus 8., péntek - 22:18 - Válasz erre...
Én csak egyetlen dolog miatt aggódom (ha így mindenbe beleszólhatok). Ha azok a jóslatok igazak amik itt vannak: [link]
akkor én eléggé aggódhatok hiszen még csak 13 fogom tölteni decemberben és a harmadik világháború a jelek szerint a nyakunkon van. Bár egy jóslat miszerint már járt ember a marson nem igaz. Azért a többi elég érdekes és elgondolkodtató...
Oldman - #2070 - 2003. július 12., szombat - 09:28 - Válasz erre...
Üdv Mindenkinek!

Igen érdekes gondolatokat találtam ezen az oldalon, mindenki fujja a magáét. Lehet, hogy én is.
Azonban, hogy megértsük Nostradamust, az Ö fejével kell gondolkodnunk.
A XVI. században igen erős volt a keresztény vallás hatalma, és igencsak befolyásolta az írásait. Tehát teljesen szét kell váálasztani a hitet a jóslatoktól. Ez az alap kiindulás, most már máshogy kezdhetünk gondolkodni.

Folyt...
Abina - #2069 - 2003. július 12., szombat - 08:48 - Válasz erre...
Akkor azért nem lehetett értelmezni, mert még ki sem voltak találva azok a dolgok, amiket ő látott! És azért írta versekbe, hogy ki adhassa!
Bakter - #2045 - 2003. június 25., szerda - 12:03 - Válasz erre...
Vandának!
Nem látom értelmét olyan jóslatoknak amiket csak utólag lehet értelmezni. Akkor mire jók?
A megérzés egy egészen más dolog, ebben én is hiszek de nem lehet napokkal, évekkel későbbi országokat érintő változásokat előrejelezni. LEHETETLEN!
Az időjósokról annyit hogy nem egyszer áztam meg miattuk... :-)
Középesy G - #2022 - 2003. június 16., hétfő - 18:10 - Válasz erre...
Kedves Mindenki!

A jóslatokat filmen is megörökítették, ami már eléggé régi, bár én is rég láttam, de tudtommal benne van e mostani téma. Most várom a kazit és ha megnéztem, friss anyaggal tudok szolgálni a régi filmből. Esetleg valakinek megvan a film, vagy hozzá tud jutni, ajánlanám.
Vanda - #2021 - 2003. június 15., vasárnap - 17:27 - Válasz erre...
Bakter!

Szerintem még nem volt olyan "jóslat" vagy prófécia a világon, amit nem az utókor értelmezett volna. Különben mitől lennének jóslatok?
Magányügy, hogy hiszel a jóslatokban vagy sem. Véleményem szerint nincsennek előre determinált dolgok, választási lehetőségünk viszont van. Egy kicsit az asztrológiai előrejelzéshez tudnám hasonlítani, hiszen ott is csak irányok, lehetőségek vannak. Csakhogy az előbbiek lelki síkon működnek. Megérzések igenis léteznek, amelyek az egyik lehetséges útra vonatkoznak. Ha éppen azt választod, akkor tapasztalhatod azt, hogy az előrejelzés "bejött". Szerencsédre vagy pechedre.
Ennyi és nem több. Azért az elgondolkodtató, hogy adott időpontban, adott élethelyzetek megfelelnek az előrejelzéseknek...
Bakter - #2017 - 2003. június 12., csütörtök - 09:33 - Válasz erre...
Én igazán nyitott vagyok mindenre de Nostradamus meg az összes többi "jós" elmehet a ...
Nostradamus jóslatait mindig utólag magyarázták meg. Akkor meg mire jó?
Egyszer olvastam csak Nostradamus jóslatait (magyarázattal természetesen) szerintem csak belemagyarázzák a dolgokat.
Vanda - #2006 - 2003. június 2., hétfő - 19:57 - Válasz erre...
BiGa - #2002 - 2003. június 1., vasárnap - 23:39 - Válasz erre...
Ilyesmikre gondoltam, de forrást nem jelöltél meg, és épp az a lényeg.

2001 előtt olvasható volt-e bármelyik ezek közül?
Pl. korábbi kiadású könyvben nyomtatásban..
Vanda - #1992 - 2003. május 29., csütörtök - 15:17 - Válasz erre...
NOSTRADAMUS PRÓFÉCIA 2001-RE:

A nagy víz másik oldalán
alászáll két nagy madár,
a királynő kinek keze tüzet tart, s trónja vízből emelkedik,
látja amint a két ördögi torony leomlik"
Nostradamus

MAGYARÁZAT:
A nagy víz másik oldalán
(Tengeren túl)

alászáll két nagy madár,
(Boing-ok (megdöbentő, nem?!))

a királynő, kinek keze tüzet tart
(Szabadság szobor - és tényleg VAN koronája)

s trónja vízből emelkedik,
(Igen....Statin szigetéből emelkedik ki a szobor)

látja, amint a két ördögi torony leomlik"
(World Trade Center)

"Az új század kilencedik hónapjában
Az égből jön a nagy Rettegés Királya...
Az ég égni fog 45 foknál
Tűz közelíti meg a nagy új várost

York városában nagy összeomlás lesz
Két ikertestvér lesz káosz által szétszakítva
Míg az erődítmény porba hull a nagy vezér összeroskad
a harmadik nagy háború fog kezdődni, amikor a nagy város ég"
BiGa - #1983 - 2003. május 28., szerda - 13:20 - Válasz erre...
"Nostradamus például - ha már róla volt szó - szeptember 11.-ét is elénk tárta. "

A szkepticizmusomnak jól esett, mikor olvastam a szept. 11-i eseményekrôl szóló állítólagos jóslatokat, majd a cáfolatokat.
Ha ugyanarról beszélünk, rég kiderült, hogy hamisítvány. Elég sok hoax-oldalon megtalálható, van ahol csak annyit írnak, hogy hamisítvány, máshol az egyes e-mailben keringô verziók konkrét tévedéseit elemzik. Most újra rákerestem az interneten, sehol nem találtam meg, hogy konkrétan honnan, melyik Nostradamus měbôl lenne idézve.

Egy próféciákról, biblia-kódokról (errôl már alább írtam, mit gondolok) szóló amerikai oldalon (http://www.greaterthings.com/News/911/Prophecy/) e témával kapcsolaban néhányan hitelesnek tartják a próféciát, mások itt is cáfolják (http://groups.yahoo.com/group/davids_outcasts/message/8119).

Van, aki más Nostradamus idézetekbôl próbál meg jóslatot kicsikarni.. pl. Bush a 43. elnök, 4 évre választották, 43 mellé 4 az 434, a számok összege 11, nézzük csak, mit ír a IX:43-rész Notradamus tudomisénmelyik měvében...
Ez a számolósdi már megint a kód-baromság - már bocsánat.

Minden dologhoz annyiféle szám köthetô, csak ki kell választanunk a nekünk megfelelôt. Csak Bushnál maradva lehetne az életkora, a gyerekei száma szorozva a szemeinek számával, házassági évfordulójukig hátralevô napok száma, születési dátumának számainak összege, telefonszáma... akármi.

Az istenhit és próféciák viszonyáról:
Iszonyat nagy energiát emésztene fel a kinyilatkoztatás korától napjainkig követni a valódi és álpróféták tanításait, vagy akár a ma is keletkezô rengeteg próféciát.
Ki tudja megkülönböztetni a hamisat az igaztól? Szerintem sokkal egyszerěbb nem nagy jelentôséget tulajdonítani ezeknek. (Ami összhangban van a kinyilatkoztatással, azon persze elmerenghetünk pár órát, napot, de ne ezek vezessék az életünket.)

pl.Nem amiatt fogok félni a III. világháborútól, mert Nosradamus megjósolta :)

BiGa
Vanda - #1976 - 2003. május 25., vasárnap - 18:26 - Válasz erre...
Kedves BiGa!

Először is: az Istenhitnek NINCS konkurenciája. Az oldalt, mint érdekességet ajálottam.
A Bibliai próféciák - mint tudjuk - nagyrészt már beteljesedtek. Várat magára még néhány, egyáltalán nem biztató beteljesülés (ki tudja meddig?), a végzetet is beleértve.
Érdekességként eszembe jutott például a "sárga veszedelem". Sárga invazió vagy SARS? Bizony mindkettő itt van és igaz.
A Bibliát megelőzően és követően is voltak és vannak még kinyilatkoztatások. Kérdés, hogy mennyire figyelünk oda ezekre.
Nostradamus például - ha már róla volt szó - szeptember 11.-ét is elénk tárta. Csakúgy, mint a próféták Szomomát vagy Ninivét. Minden prófécia csak a beteljesüléssel éri el végcélját és az alapján értékelhető. Mindig voltak és lesznek viszont "hamisak", akiknek céljuk éppen a megtévesztés.
BiGa - #1975 - 2003. május 25., vasárnap - 00:32 - Válasz erre...
Hmm. Megnéztem a lapot, amit ajánlottál, Vanda.
Próbálok nem nagyon negatívan fogalmazni:) Biztos van olyan ember, akinek javára is válhat az efféle közvetítők, "látók" által közölt tudás. Attól tartok azonban, hogy nagyobbrészt csak a személyes kapcsolaton alapuló Istenhit konkurenciája.
Azaz valaki ebben találja meg élete értelmét, innen vár irányítást, és így a cél előtt hagy fel a nagybetűs Igazság keresésével...

Hogy Nostradamusról is szóljak valamit:
Én nem ismerem az írásait, és alapvetően szkeptikusan állok hozzá. Szerintem bármilyen - megfelelő terjedelmű - írás alkalmas jóslásra oly módon, hogy utólag kikeressük a megtörtént események kódját. (lásd A biblia kódja című "remeket")

Egy jóslatnak akkor lehet értelme, ha nem csak utólag értelmezhető, hanem valóban idejében, előre figyelmeztet, és utat mutat, hogyan kerülhető el a végzet. (lásd Jónás és Ninive)
Vanda - #1974 - 2003. május 23., péntek - 21:24 - Válasz erre...
Még valami!
Ismeritek Barasits Zsuzsannát? Kis túlzással: ő a mai "magyar Nostradamus"

http://bazsu.freeweb.hu
Vanda - #1973 - 2003. május 23., péntek - 21:20 - Válasz erre...
Nostradamus első beteljesedett próféciája.

A híres I. / 35. prófécia.

1559. június végére a francia királyi udvarban kettős esküvő
volt kitûzve. Mindkét esküvő politikai célokat is szolgált, és a király számára a békét volt hivatott biztosítani.

Június 22-én a király leánya, Erzsébet és II. Fülöp spanyol király között kötötték meg a házassági szerződést. A spanyol király nem volt személyesen Párizsban, őt Alba herceg képviselte.

Június 28-án pedig a király nővére Margit és Emanuel Filibert szavojai herceg házassági szerződését írták alá.
Ezután több napig tartó nagy ünnepségek kezdődtek, amik megelőzték az egyházi esküvőt.

Az ünnepségek harmadik napján, július 1-én lovagi tornajáték volt a Tournelles palota előtt, ahol még a kövezetet is felszedték, hogy megfelelő hely legyen a játék számára.

A jókedvû király, aki maga is szenvedélyes bajvívó volt, szintén személyesen részt kívánt venni a tornán, bár környezete ezt nagyon helytelenítette. A torna lényege az volt, hogy az
ellenfelek egymással szembe lovagolva, dárdáikkal igyekeztek
a másikat a nyeregből kivetni.

Hogy az összecsapásnál a sérülést elkerüljék, a résztvevők
hadi páncélba öltöztek, és a dárdák végét is letompították.
A kihívónak három ellenféllel kellett megküzdenie.

II. Henrik szíve hölgyének, Diana Poitiers-nek színeiben,
fekete-fehérben állt ki a viadalra, és ő is három ellenfelet
választott magának. Az első volt a szavojai herceg, akinek az esküvőjét ünnepelték.

A herceg az összecsapásnál egyensúlyát vesztette, és csak úgy tudott lován megmaradni, hogy a nyergébe kapaszkodott.

Ezért aztán vesztesnek nyilvánították.
A második összecsapásban az ugyancsak kitûnő bajvívó
Guise herceget a király nem tudta nyergéből kivetni.
Ezt az összecsapás döntetlen lett.

A király harmadik ellenfele a királyi skót testőrség fiatal
kapitánya, Gabriel de Lorges Montgomery volt.
Ebben az összecsapásban is mindkét fél nyeregben maradt,
így ez is döntetlen lett volna.

Ez azonban nagyon bosszantotta a győzelemre szomjas királyt, ezért az összecsapás megismétlését kívánta.
Ilyen ismétlés azonban ellenkezett a lovagi tornák szabályaival, ezért a testőrkapitány vonakodott újból kiállni.

A királyné Medici Katalin rossz előérzettől indíttatva kérte férjét, hogy álljon el kívánságától.
A királytazonban nem lehetett szándékától eltéríteni, és ezúttal már megparancsolta Montgomerynek, hogy álljon ki vele újból.
A királyi parancs elől nem lehetett kitérni.

A két lovag ismét egymásnak rontott, és ekkor történt a
különös baleset. A heves összecsapásnál a testőrkapitány
dárdája eltört. Az eltört dárdanyél szilánkos, hegyes vége
felcsúszott a király páncélzatán egészen a fejig, ott áthatolt
a sisak nézőnyílásán egyenesen a király szemébe.

Egy másik szilánk pedig a nyakba hatolt.
A sérülés nagyon súlyos volt, a király eszméletlenül esett le
lováról. A sérült királyt a Hotel Tournelles-be vitték, és tehetetlenül álltak mellette.

Az akkori orvosok még a fájdalmat sem tudták csillapítani,
még kevésbé a seb fertőződését megakadályozni.
A király ugyan néhány nap múlva magához tért, és még
megparancsolta, hogy az egyházi esküvő szertartásait tartsák meg. Ez nagyon nyomott hangulatban meg is történt.

A király kilenc napos szenvedés után, július 20-án, éjjel egy órakor meghalt. Országos volt a gyász, amihez azonban hamarosan egy szenzáció hír is társult.

Felfedezték ugyanis, hogy ez a baleset pontosan ilyen
formában meg van jósolva Nostradamusnak, akkor már évek
óta közkézen forgó könyvében.

I. / 35.
A fiatal oroszlán az öreget felülmúlja
Harci tusában, egyéni párviadalban.
Arany kalickában szemét szétrepeszti
Két csapás, egy, majd kegyetlen halált hal.

A vers értelme a következő:

A fiatal oroszlán II. Henrik király. Az oroszlánt a királyok
jelképéül, a középkorban általánosan alkalmazták címerekben,
de irodalmi szövegekben is. Egyébként még arra is rá szoktak mutatni, hogy II. Henrik végzetes viadalában oroszlános pajzsot viselt.

Ha ő a fiatal oroszlán, akkor az öreg az ő apja, I. Ferenc volt.
Õt valóban nem érdekelték a harci játékok, Õ a mûvészeteket kedvelte, a mûvészeket támogatta. Fiának viszont mindene
volt a harci játék, lovagi torna. Ebben, és csakis ebben valóban felülmúlta apját.

A vers harmadik sora aztán a végzetes viadal balesetét
pontosan leírja. Az arany kalicka, az aranyozott sisakrostély,
amin a dárdacsonk áthatolt, és a szembe fúródott.

A negyedik sornál eltérnek a magyarázatok.
Az egyik magyarázat szerint a Két csapás két sebet jelent, ami végül eggyé lett, halált okozó gyulladássá. Mások szerint két összecsapást kell érteni alatta.

A két összecsapás az első két ellenféllel nem hozott semmi különöset, de az utána következő egy, vagyis a harmadik ellenféllel való küzdelem járt a végzetes sérüléssel.

Az utolsó szavak teljesen világosak.
Megjósolják a kegyetlen halált, ami valóban kilenc napos
szenvedés után következett be.

Ez a híres I. / 35.-ös vers meglepő teljesülése
Nostradamus prófétai hírét még
Franciaország határain túlra is elvitte.
Még ma is több lexikon Nostradamusról
szóló ismertetője hivatkozik e versre.
Középesy G - #1953 - 2003. május 21., szerda - 19:14 - Válasz erre...
E filmet bármikor megnézem, mindig nagyon megdöbbent. Borzongás fut végig rajtam. Az, hogy valaki 400 évvel ezelőtt szinte teljesen pontosan megjósolja a jövőt, hát ez nem semmi! Itt az életrajza tekinthető meg: http://web.externet.hu/millennium/nos/nosbio.htm
2017. június 23., péntek
Friss fórumtémák »
  leszek a muzsad, almajanos (93 · felix44)
  Írj te is verset! (728 · Árvai Emil)
  Ünnep (93 · Árvai Emil)
  Istenes versek, történetek (59 · Árvai Emil)
  Néhány vers és gondolat (1 · Redfield)
  Kezdő írók könyvkiadása (7 · pisch ferenc)
  SOS FELHÍVÁS!!!! (7 · pisch ferenc)
  Szép gondolatok (71 · Árvai Emil)
  Kérés (19 · almajanos)
  Kedvenc versek (180 · Árvai Emil)
  üzenet (2 · pisch ferenc)
  ŐSI HINDU TÖRTÉNETEK (16 · almajanos)
  A remenytelen szerelem meg mindig tart (661 · Blue)
  Feltűntek valakinek a falak? (3 · rosszcsont)
  Számítógépes kérdések, problémák... (295 · DevilGuy94)
  vmi` (1 · Imrecske)
  Apám halála II. (2 · Felleg)
  Nostradamus-jóslatok (22 · cido)
  kezdő íróknak van e esélye verset, vagy reény (1 · pisch ferenc)
  Reménytelen szerelmek vajon miért van ez (2 · remuszba)
új téma létrehozása...

Fórum RSS feedFórum RSS
Copyright © 2001-2004 merengő szerkesztőség · Minden jog fenntartva. · RSS feed
hosted by meselia.hu